Theatre Under the Stars

2014/15 Board of Directors

C. Gregory Harper

Chairperson

Amy G. Pierce

Chairperson-Elect / Committee Co-Chairperson

John C. Breckenridge

President/CEO

Robert G. Gwin

Vice Chairperson

Julie Baumgarten Pradel

Vice Chairperson

Bruce H. Vincent

Vice Chairperson

Larry E. Whaley

Vice Chairperson

Franklin D. R. Jones, Jr.

Secretary

Sigmund L. Cornelius

Treasurer

Daniel R. D’Armond

Committee Chairperson

Daryl Grieger

Committee Chairperson

Angela D. Gildea

Committee Co-Chairperson

Bart McAndrews

Committee Chairperson

Meredith Philipp-Tcholakian

Committee Chairperson

Randall D. Stilley

Committee Chairperson

Philip A. Morabito

Member-At-Large

Trent D. Tellepsen

Member-At-Large

Arden L. Walker, Jr.

Member-At-Large

Steven L. Burkett

Immediate Past Chairperson

Thomas O. Moore III

General Counsel

Joel M. Androphy Linda Bertman Robert Jay Binstock
Stephanie D. Buchanan Michael J. Casey, Jr. David R. Clonts
Joan Cohen Paige M. Cokinos Joffre J. Cross, II
Molly Crownover Connie Dalton Douglas A. Dawson
June Deadrick Dee Dee Dochen Daniel D. Domeracki
Marcela Donadio Ursula C. Edwards Robert Jacob Egly
W. Don Ellis Greg Engel Elisabeth K. Evans
Henry Florsheim William H. Floyd Diedra Fontaine
Monica Fulton Peter D. Gaw J. Wiley George
Kerry Gerachis Robert L. Hargrave Reginald D. Hedgebeth
Hon. Bonnie Crane Hellums Shelly Smith Hendry James W. Hickey
Kendall D. Hollrah R. Maynard Holt, III Stanley C. Horton
Samuel M. Jacobson Edward L. Jaroski Daniel E. Klaes
June Deadrick Daniel E. Klaes Hugh E. Tanner
Curtis J. Klement E. Sheldon Kramer Jorge R. Leis
Beth Brock Looser Penny Requa Loyd Jeffery K. Malonson
Paige May Patrice McKinney Daryl Morey
Roxann S. Neumann David P. Oelman Chris Phillips
Louis A. Raspino Alan Ratliff James F. Reilly, Jr.
Sean Roark Geoffrey D. Roberts, Jr. David Romero
Curt A. Ross Brandon L. Sear James A. Shaffer
Jeffrey W. Sheets Michael Sonnier Gerald M. Spedale
Jeffrey T. Stadler Joshua James Stanka Stephanie H. Swingle
Hugh E. Tanner David F. Taylor William Aaron Thielhorn
Lynda Transier Stephen M. Trauber Paul-David Van Atta
Hector Villarreal Margaret Alkek Williams John F. Williamson
Dennis M. Wittry

2014/15 Advisory Board

Sofia Adrogué Patrick Blossom Jenée Jongebloed Bobbora
Carol Brace Adrienne Brown-Franklin Nancy Brownlee
John D. Burns Wayne L. Caldwell Matthew D. Cavenaugh
Anne Clutterbuck Brett Cullen Wanda S. Dalton
Gary W. Edwards Morris E. Foster Neal Guidry
Greg Hopper G. Kent Kahle James G. McGrath
Paula Anita Mott Anthony Petrello Rebecca Schwinger
Amy Shaper Gavin H. Smith Shelley P. Smith
Nancy Stow Leticia F. Trauber James L. Tribble
Charles L. Watson Carrie Woliver Reed Wood
Aimee Woodall

Board Login